„Zbieramy makulaturę-oszczędzamy lasy”

m

 

 

Od 01.09.2016r. uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu biorą udział w konkursie ekologicznym „Zbieramy makulaturę-oszczędzamy lasy” organizowanym przez firmę Stena Recycling Sp.z o.o. Jego głównym celem jest promowanie dbałości o środowisko poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu w celu ochrony naturalnych zasobów Ziemi. Każdego roku szkoły oraz przedszkola uczestniczące w konkursie zbierają łącznie ponad 2500 ton makulatury, a tym samym przed wycięciem możemy ocalić nawet 43 000 drzew! Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uzbierali razem 1948kg makulatury. Serdecznie zachęcamy do dalszego aktywnego uczestnictwa w tej akcji. Klasa, która uzbiera największą ilość surowca dostanie dofinansowanie do wycieczki klasowej. Atrakcyjne nagrody przewidziane są dla najbardziej aktywnych eko- uczniów.

Berta Bolisęga

Skip to content