Pewna wygrana naszej drużyny w kat. Kadet A.

_dsc0091

W niedzielę nasi Kadeci A rozegrali wyjazdowy mecz z silną drużyną UKS Regisu II Wieliczka. Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 podeszli do spotkania z maksymalną koncentracją, wiedząc jak wysoko na trudnym parkiecie Regisu zostali pokonani ich o rok młodsi koledzy (103-23 w plecy). Od pierwszego gwizdka gramy z przekonaniem, wiarą w własne umiejętności, ciężko pracując w obronie i składnie w ataku. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał wynik 47-0!!! Szok i niedowierzanie, konsternacja. Ambitni młodzi wieliccy koszykarze po prostu wystraszyli się naszego teamu. Od połowy drugiej kwarty gramy na dwie piątki rezygnując z agresywnej obrony co pozwala nawiązać walkę gospodarzom. Do połowy prowadzimy 69-5 !!! Na drugą część meczu koszykarze z Wieliczki na szczęście nie zostali w szatni i wybiegli na parkiet znacznie bardziej zmotywowani. Mogę powiedzieć, że trener gospodarzy dokonał cudu i całkowicie przemeblowany skład prowadził wyrównany pojedynek. Trzecią kwartę wygrywamy tylko 10-6. W ostatniej kwarcie Wieliczka opada z sił co skrzętnie wykorzystujemy wygrywając ostatnią odsłonę 29-13 i cały mecz 108 – 24. Brawo chłopaki !!!

Punktowali KADET Oświęcim: Frydel 22, Gunia 23, Zapała 20 i 35 zbiórek i 14 bloków, Bratek 15, Hnatyszyn 12, Tolarczyk, Luranc, Stawowczyk po 4, Szczerbic i Stolarczyk po 2,
UKS REGIS II Wieliczka: Jędrzejczyk 4, Dyngosz 4, Trzciński 3, Busz 2, Piwnicki 2, Wojciechowski 1.

Wojciech Porębski

Skip to content