Kampania Społeczna No Promil – No Problem

pobrane

 

Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się Kampanii Społecznej No Promil – No Problem, której organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z siedzibą w Wieliczce.

Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

W ramach kampanii w szkole przeprowadzono: konkurs (literacki, plastyczno-techniczny, multimedialny), zajęcia w klasach, przygotowano gazetkę informacyjną dla rodziców.

W dniu 12 listopada przy Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 12.00 odbędzie się happening podsumowujący kampanię prowadzoną na terenie naszego miasta.  W happeningu udział wezmą uczniowie klas VII i VIII, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej. Do dyspozycji uczniów będzie symulator dachowania, symulator zderzeń, refleksomierz.

Skip to content