Małopolska Gimnazjada w szachach drużynowych

dsc08506

 

 

 

30 listopada 2016 roku uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu uczestniczyli w Małopolskiej Gimnazjadzie w szachach drużynowych, reprezentując powiat oświęcimski.Ostatecznie oświęcimianie zajęli 14. miejsce na 17 szkół reprezentujących małopolskie powiaty. Gdyby nie pechowe kojarzenie w ostatniej rundzie,młodzi szachiści z Oświęcimia mogliby zawalczyć nawet o pierwszą dziesiątkę.

Poziom na zawodach wojewódzkich był bardzo wysoki, większość zawodników posiadała bowiem kategorie szachowe i przynależność klubową. W drużynie reprezentującej oświęcimską „Dwójkę” ma ją jedynie Tomasz Musiał, który jako kapitan z zacięciem walczył o dobry wynik zespołu. Na pochwałę zasługują także pozostali zawodnicy, którzy dzielnie walczyli z najlepszymi gimnazjalistami z Małopolski, mimo że w szachy grają wyłącznie amatorsko.

W tym miejscu warto wspomnieć także o tym, iż aby zapewnić sobie możliwość uczestnictwa w zawodach wojewódzkich, należało wywalczyć zwycięstwo w zawodach powiatowych. Turniej powiatowy został rozegrany 25 listopada w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. W niezwykle zaciętych rozgrywkach gimnazjaliści z oświęcimskiej „Dwójki” wyprzedzili w tabeli kolegów z Kęt, Nowej Wsi, Zatora, Zaborza, Brzeszcz oraz drużynę gospodarzy – „Salezjan”.

Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu w tegorocznych rozgrywkach reprezentowali: Tomasz Musiał z klasy pierwszej, Dariusz Sieraczyński z klasy trzeciej, Pascal Pióro z klasy pierwszej oraz Jagoda Boba z klasy drugiej. Opiekę nad grupą sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kantyka.

Tomasz Kantyka

 

Skip to content