WYMIANA POLSKO – NIEMIECKA

DSCN6317

 

10 lat minęło jak jeden dzień!!!
Tak, to nieprawdopodobne, że tak szybko mija czas. To już okrągła rocznica przyjaźni między naszym gimnazjum a Hugo- Höfler- Realschule w Breisach. W tym roku to uczniowie i nauczyciele z MG2 mieli możliwość wyjazdu do Breisach – miasta partnerskiego Oświęcimia. Choć podróż była długa, to atrakcje i doznane przeżycia są niezapomniane, wręcz nie do ocenienia. Wspólnie z naszymi niemieckimi kolegami i koleżankami uczestniczyliśmy w licznych wycieczkach, spotkaniach i warsztatach. Atrakcji było naprawdę sporo, ale co zasługuję na szczególną uwagę, to wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Straβburgu, gdzie choć na chwilę mogliśmy poczuć atmosferę panującą podczas obrad i wczuć się w rolę europarlamentarzystów. Każdy dzień był niesamowity i spędzony aktywnie. Bardzo podobał nam się pobyt w winnicy, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca przy zbiorach winogron i produkcja lokalnego wina oraz skosztować świeżego winogronowego soku (kto takiego nie pił niech żałuje). Ciekawa była również wycieczka do Schwarzwaldu, gdzie upajaliśmy się przepięknymi widokami, a rejs statkiem po Schluchsee tylko upewnił organizatorów, że był to strzał w 10. Nie można nie opowiedzieć o atrakcji jaką przygotowała nam strona niemiecka. Dotyczy ona mianowicie wyjazdu do „Europa Park”. To dla nas było czyste szaleństwo. W tym niesamowitym miejscu wszystko obraca się” do góry nogami” i to w sensie dosłownym. Jazda na Silver Star czy też Blue fire to przeżycie nie do opisania. Kto już miał okazję być w tym miejscu, wie o czym teraz mówię. Bardzo podobał nam się wieczorek pożegnalny przygotowany przez rodziców naszych partnerów, podczas którego wspólnie bawiliśmy się świętując nasz jubileusz. W przemiłej atmosferze żegnaliśmy się z nowo poznanymi przyjaciółmi. Myślę, że warte podkreślenia jest, że to dzięki dwojgu nauczycielom p. Magdalenie Soboń oraz p. Christopherowi Müller wymiana międzynarodowa cieszy się takim powodzeniem. Dziękujemy Wam za wszystko.
PS. Teraz to my czekamy na przyjazd naszych nowych przyjaciół. Więc do zobaczenia za rok.

koordynator Soboń Magdalena
admin. Wawrzyniak Dariusz

 

Skip to content