MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

IMG_7617

 

25 września 2015 roku uczniowie klas matematycznych naszej szkoły udali się na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie na Małopolską Noc Naukowców. Gimnazjaliści mogli brać udział w licznych wykładach i zajęciach na Wydziale Matematyki i Informatyki. Na miejscu mogliśmy podziwiać Uniwersytet Jagielloński. Możliwe było zobaczenie drukarki 3D, a także uczestniczenie w prezentacji pt. ,,Matematyka bez matematyki” czy też ,,Matematyczne skandale”. Dla chętnych odbywały się warsztaty pt. ,,Wielościany i inne obiekty matematyczne w origami”.W grupach udaliśmy się na wykłady tj. ” Technologia druku 3D” i “Robotykę”. Tematy były bardzo ciekawe i interesujące, dały nam możliwość poznania nowych dziedzin. ,,Matematyczną” młodzieżą opiekowali się państwo Iwona i Marek Szerlągowie. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że w przyszłym roku inne klasy również będą miały taką możliwość.

koordynator Marek Szerląg
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content