“Trzymaj formę”

002.jpg

W środę 25 maja w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Zdrowia. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu. Nasi uczniowie wraz ze starszymi koleżankami, pod fachową opieką kucharza Pana Krystiana Klamki, znanego z programu Hell’s Kitchen, przygotowywali zdrowe przekąski. Efektem wspólnej pracy były m.in soki, kanapki, chłodnik i owocowe deserki, którymi częstowali swoich kolegów. W tym dniu zaprosiliśmy również studentów wydziału pielęgniarstwa z PWSZ w Oświęcimiu, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o zasadach zdrowego stylu życia. Następnie uczniowie klasy drugiej zaprosili studentów na prezentacje projektu uczniowskiego pt. „Woda – źródłem życia – projekt w języku angielskim.”

Powyższe działania stanowią jedną z inicjatyw podejmowanych przez nasze gimnazjum w ramach realizowanych programów : Szkoła Promująca Zdrowie, Trzymaj Formę współpracy z PWSZ w Oświęcimiu.

Jolanta Mączko
Joanna Piecha