TRADYCJA, OSIĄGNIĘCIA, PERSPEKTYWY

1

 

 

Gimnazjum wysokich lotów

212 i 59 – te dwie liczby mówią same za siebie. Od momentu istnienia gimnazjum 212 uczniów naszej szkoły zostało finalistami prestiżowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty, aż 59 z nich znalazło się w gronie laureatów. Nasza szkoła osiąga zatem najlepsze wyniki w pracy z uczniem zdolnym. Jesteśmy w gronie najlepszych gimnazjów w powiecie oświęcimskim.

W MG2 znajdziesz wyjątkową ofertę edukacyjną dla swojego dziecka – aż 5 klas z programem innowacyjnym: koszykarska, siatkarska, matematyczna, biologiczno- chemiczna i humanistyczna. Nauka języka obcego odbywa się w grupach kilkunastoosobowych na różnych poziomach opanowania języka. Uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności lingwistyczne w praktyce, biorąc udział w wymianach międzynarodowych (Francja, Niemcy, Włochy) oraz wycieczkach zagranicznych i projektach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Świetne wyposażenie to kolejny atut MG2. Większość klas posiada nowoczesne mulitmedia, zapewniające komfort i przyjemność nauki.

Gimnazjum mistrzostwa sportowego

Sport to nasz żywioł. Drużyna koszykarzy i siatkarek od wielu lat plasuje się w czołówce rankingów wojewódzkich. Koszykarze czterokrotnie zdobyli Mistrzostwo Województwa, a od tego roku jeden z uczniów MG 2 należy do Kadry Polski.
Młodzież rywalizuje w turniejach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Podczas wakacji uczestniczą w letnich obozach sportowych, łącząc trening kondycyjny z wypoczynkiem. Barwną wizytówką szkoły są również cheerleaderki, które w ubiegłym roku zajęły trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w cheerleadingu, a w tym roku zdobyły tytuł wicemistrza województwa małopolskiego. Sportowych emocji dostarczają nam także siatkarki, osiągając sukcesy ligowe oraz powiatowe i wojewódzkie. Drużyna MG2 jest objęta ogólnopolskim prestiżowym szkoleniem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a obecnie dziewczęta walczą o jak najlepszą pozycję w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Gimnazjum wolontariuszy i promocji zdrowia

Uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na potrzeby innych. Od lat współpracujemy z oświęcimskim Hospicjum i Stowarzyszeniem Dzieci Niepełnosprawnych „Promyk”. Wspomagamy seniorów oraz dzieci z Powiatowego Szpitala. Angażujemy się w ogólnopolskie i międzynarodowe akcje charytatywne. Nie zapominamy również o bezdomnych zwierzętach.
Edukujemy o zdrowiu, współpracując z małopolskimi szpitalami i PWSZ w Oświęcimiu. Posiadamy Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Bierzemy udział w ogólnopolskim programie Upowszechniania Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Gimnazjum z pasją

Gwarantujemy rozwój intelektualny, społeczny i kulturalny Twojego dziecka. Oprócz niepowtarzalnej oferty edukacyjnej możemy zaproponować wachlarz zajęć pozalekcyjnych, m. in. kółko modelarskie, muzyczne, teatralne, taneczne, wyjazdy do krakowskich teatrów, wycieczki edukacyjne. Autorski program zajęć artystycznych wprowadza młodzież w świat filmu, kabaretu, rysunku oraz rozwija kreatywność i manualne zdolności uczniów.

Gimnazjum dla każdego

To nie tylko szkoła dla orłów. To przede wszystkim miejsce, gdzie pracują ludzie z pasją, którzy otoczą Twoje dziecko opieką i zmotywują do poznawania świata. To miejsce nawiązywania przyjaźni i przestrzeń dobrych doświadczeń.

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko rozwinęło skrzydła i rozpoczęło ciekawą, niezapomnianą podróż, zgłębiając tajniki wiedzy – wybierz Miejskie Gimnazjum nr 2!

REKRUTACJA

Skip to content