Dzień Zdrowia w MG2

DSCN9527

               W dniu 24 kwietnia w naszej szkole odbył się dzień zdrowia, w trakcie którego na naszych gimnazjalistów czekało wiele atrakcji. Gościliśmy grupę przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Nr 16, którzy dali popis swych aktorskich umiejętności prezentując „Dentystyczną przygodę Baby Jagi”. Przedszkolaki zebrały gromkie brawa oraz podziękowania w postaci owocowych niespodzianek z rąk Pani Dyrektor Grażyny Korczyk. Przy tej okazji przedstawione zostały działania w ramach współpracy MG2 z Miejskim Przedszkolem nr 16 przez koordynatorkę, Panią Joannę Piechę. Następnie młodzież zaproszona została na zdrowy poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszego gimnazjum. Uczennice klasy 2e, pod czujnym okiem Pani Jolanty Mączko, zaprezentowały swój projekt edukacyjny pt: „ Zdrowy styl życia w języku angielskim”. W projekcie tym brały udział studentki studiów stacjonarnych z Instytutu Pielęgniarstwa PWSZ im. Rot. W. Pileckiego w Oświęcimiu wraz z zastępcą Dyrektora Instytutu Pielęgniarstwa, dr Sonią Grychtoł. Studentki pielęgniarstwa przygotowały i przedstawiły ciekawą prezentację dla naszych uczniów poświęconą zasadom zdrowego odżywiania. Zaprezentowały w jaki sposób można obliczyć BMI, czyli wskaźnik masy ciała. Zajęcia te zorganizowane zostały w ramach współpracy pomiędzy MG2 a PWSZ w Oświęcimiu. Przedstawione również zostały działania w ramach podpisanej współpracy przez koordynatorkę Panią Jolantę Mączko.

koordynator Joanna Piecha
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content