Drodzy rodzice i uczniowie!

wizyty domowe

 

Uprzejmie informujemy, że Fundacja „Redemptoris Missio” rozpoczęła Akcję „Opatrunek na Ratunek”. Zbierane jest wszystko, co nadaje się do opatrywania ran. Bandaże, plastry, gazy to rzeczy, które w misyjnych szpitalach są na wagę złota. Wolontariusze – medycy, którzy wracają z misji opowiadają zawsze jak bardzo te rzeczy się przydają i jak wielu ludziom udało się dzięki nim pomóc.

Akcja potrwa do 17 czerwca (zebrane materiały można prosimy zostarczyć do gabinetu pedagoga szkolnego). Podarowane opatrunki zostaną do Afryki przetransportowane wojskowym samolotem i trafią do Republiki Środkowej Afryki, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje. Kolejne transporty z opatrunkami do Togo i Ghany zostaną wysłane jesienią.

Za wsparcie działań serdecznie dziękujemy.

Jolanta Jarosz

Skip to content