II miejsce drużyny UKS KADET Oświęcim w Międzynarodowym Turnieju na Słowacji.

DSC_0992

W dniach 03.06. – 05.06. nasi kadeci uczestniczyli na zaproszenie
zaprzyjaźnionego klubu MSK Kreżmarok w IV Memoriale Vladimira Janceka. Do Kreżmaroka przyjechały drużyny ze ścisłej czołówki ligi Słowackiej z rocznika 2000. W pierwszym spotkaniu przegrywamy z mistrzem Słowacji z roku 2015 drużyną BKM Svit 71-45. Gra naszej drużyny była znacznie lepsza niż wynik, a o losach spotkania zaważyła słaba druga kwarta, którą przegrywamy 28-10. Po zmianie stron zaczynamy grać znacznie lepiej o czym
świadczy wygranie ostatniej odsłony 11-6. Następnego dnia turniejowych zmagań czekały nas dwa spotkania. W pierwszym walczymy z gospodarzem turnieju drużyną BK MSK Kreżmarok. Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 pewnie pokonują Słowaków 80-43 biorąc rewanż za czteropunktową porażkę na własnym parkiecie podczas Turnieju o Puchar Wolności , który odbył się 30 stycznia w Oświęcimiu. W kolejnym spotkaniu pokonujemy BK Spiske Nova Ves 88-69, grając świetnie zarówno w ataku jak i w obronie. W niedzielę graliśmy o pierwsze miejsce w turnieju z bardzo mocnymi Koszycami.
Niestety sił naszej młodszej drużynie wystarczyło tylko na pierwszą kwartę, którą wygraliśmy 21-20. W następnych odsłonach meczu mocni Słowacy zaczęli wykorzystywać każdą naszą niedokładność pewnie wygrywając mecz 30 punktową różnicą. Uważam, że ten turniej był bardzo udany. Wygrany mecz z Kreżmarokiem świadczy o rosnącej sile naszego zespołu. Ponadto wybór Szymona Zapały do pierwszej piątki turnieju i wyróżnienie dla Jakuba Mikosa jest tego najlepszym potwierdzeniem. Z mojej strony Wielkie Podziękowania dla kibiców – rodziców, którzy byli z nami i głośno dopingowali bez względu na to czy przegrywaliśmy czy wygrywaliśmy.
To również Wasz wielki sukces – zawsze jesteście naszym
szóstym zawodnikiem.

Wojciech Porębski

Skip to content