Bęsiu i Dj Yonas docierają do szkół !

DSCN0022

             W dniu 10 marca 2015 roku dotarli również do naszej szkoły. Już drugi rok Bęsiu (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) tworzący skład RYMcerze prowadzą projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Jest on skierowany do młodzieży od 12 do 19 roku życia. Mają konkretny plan – przekazać młodym ludziom w swoim hip-hopie wartości uniwersalne, chrześcijańskie i wskazać drogę lepszego życia.
W roku szkolnym 2013/2014 Bęsiu i Dj Yonas dotarli do ponad 60 tysięcy młodych ludzi w 107 szkołach w Polsce i za granicą. Ostrzegali uczniów przed próbowaniem używek, zachęcali do bycia sobą i rozwijania swoich pasji. To wielki sukces.
„Sam 9 lat temu byłem w bardzo trudnej sytuacji – wielu uzależnień. Odbiłem się. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Teraz chcę mówić o tym młodym ludziom, aby przestrzec ich przed jakimikolwiek używkami” – powiedział Bęsiu.
„Stałem na rozdrożu. Z jednej strony koledzy i namawianie do używek, z drugiej sport i treningi. Od małolata grałem w nogę. Musiałem zdecydować: używki i imprezowanie czy sport i satysfakcja. Wybrałem rozwijanie swoich talentów, które dostałem od Boga. W trakcie spotkania z młodymi ludźmi zachęcamy ich do rozwijania swoich pasji” – mówił Dj Yonas.
RYMcerze mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spotkań, dzieleniu się swoim świadectwem życia oraz graniu koncertów w kraju i za granicą. Od wielu lat zapraszani są na rekolekcje kościelne oraz spotkania w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, poprawczakach, zakładach karnych czy więzieniach w całej Polsce.

Skip to content