Akademia S.O.S. w Oświęcimiu

fot marek mordan1

              11 marca 2015 r w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Było nim uroczyste podpisanie Aktu Inauguracyjnego Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Organizatorami Akademii Siatkówki S.O.S. jest Miejskie Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu oraz Uczniowski Klub Sportowy Setbol Oświęcim.
Patronat nad Akademią objął Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut oraz ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej Zbigniew Krzyżanowski Szef Szkolenia S.O.S. Ambasadorem Akademii został były zawodnik, reprezentant kraju Grzegorz Wagner.
Na uroczystość przybyli Wiceprezydent Miasta Oświęcim Andrzej Bojarski, Naczelnik Wydziału Promocji  Marek Tarnowski, Dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich Barbara Rokowska, Sekretarz Gminy Oświęcim Robert Dziuba, Prezes UKS Setbol Oświęcim Przemysław Karaś. Z ramienia Polskiego Związku Piłki Siatkowej zaszczycił nas swoją obecnością Szef Szkolenia S.O.S Zbigniew Krzyżanowski, Koordynator Wojewódzki S.O.S. Henryk Włodarczyk oraz Ambasador Akademii S.O.S. na Polskę Marcin Prus. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych przystępujących do Akademii.
Na spotkaniu trenerzy przedstawili założenia programu S.O.S., główne cele i zadania związane z projektem Akademii.
Akty Inauguracyjne oraz Logo Akademii S.O.S. uroczyście wręczono na ręce dyrektorów szkół, które przystąpiły do projektu:
1. Annie Wiśniewskiej Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu
2. Renacie Biesik-Myśliwiec Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orła Białego w Oświęcimiu
3. Danucie Skrzypeckej Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mikołaja Kopernika w Oświęcimiu
4. Cecylii Stokłosa Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Józefa Suskiego we Włosienicy
5. Agacie Kowol Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Pomnik Dzieci Więźniów Oświęcimia w Brzezince
6. Barbarze Kramarczyk Dyrektorowi Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku
7. Sylwii Kawczak Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Polance Wielkiej
8. Lucynie Kuligowskiej Dyrektorowi Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chełmku

Szef Szkolenia S.O.S. Zbigniew Krzyżanowski wręczył Wiceprezydentowi Miasta Oświęcim Andrzejowi Bojarskiemu okolicznościowy medal Mistrzostw Świata.
Po części oficjalnej nastąpił długo oczekiwany moment, spotkanie dzieci i młodzieży z Marcinem Prusem, byłym reprezentantem kraju. W pierwszej części Marcin opowiadał o swojej karierze, zachęcał i motywował młodych ludzi do uprawiania sportu. Następnie dziewczęta zasypywały siatkarza pytaniami, na które chętnie i cierpliwie odpowiadał. Na koniec można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Marcinem Prusem oraz zdobyć autograf.

trener: Krystyna Karaś
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content