Spotkanie z Panią Komendant Komendy Straży Miejskiej w Oświęcimiu

DSCN9895

W dniu 6 marca gimnazjaliści z klas I i II po raz kolejny mieli możliwość przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy. Na nasze zaproszenie do Gimnazjum przyjechała Pani Komendant Komendy Straży Miejskiej w Oświęcimiu – p. Joanna Brania, aby przypomnieć młodzieży, w jaki sposób należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Uczniowie w trakcie spotkania mieli okazję osobiście przećwiczyć wskazane zachowania. Podczas szkolenia obok szczegółowego instruktażu udzielania pierwszej pomocy Pani Komendant podkreślała, że zanim zostaną podjęte działania związane z ratowaniem życia , trzeba się upewnić, że nic nie zagraża osobie ratującej. W sytuacjach, gdzie istnieje ryzyko, że zdrowie lub życie osoby ratującej może być narażone, istotne jest, aby wezwać pomoc, np. poprzez wykonanie telefonu pod nr 112. W taki sposób również można uratować życie osobie poszkodowanej!

koordynator Alina Płonka Borowczyk
admin. Dariusz Wawrzyniak