Wystawa prac plastycznych Weroniki Boińskiej

IMG_20170406_105225

 

 

W naszej szkole można jeszcze przez kilka dni zobaczyć wystawę prac plastycznych Weroniki Boińskiej. Ekspozycja powstała w wyniku inspiracji po wizycie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach i zwiedzeniu wystawy „Klisze Pamięci. Labirynty Mariana Kołodzieja”. Weronika przedstawia swoją wizję rzeczywistości przez pryzmat Auschwitz. Technika rysunków nawiązuje do stylistyki Mariana Kołodzieja, byłego więźnia KL Auschwitz-Birkenau. Wystawa została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście pt. „Auschwitz a postrzeganie rzeczywistości”.

Weronika jest uczennicą klasy 2e Miejskiego Gimnazjum nr 2. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki: muzyką, aktorstwem, poezją i rysunkiem. W ubiegłym roku jej wiersz „Monotonność” został opublikowany w tomiku wierszy laureatów konkursu „Ojczysty-polski-mój”. Weronika jest aktorką teatru „Na dłoni” wystawiającego sztuki w Centrum Kultury w Kętach. Ostatni spektakl z udziałem Weroniki to „Przepis na dobrą pogodę”. Pochodzi z artystycznej rodziny. Tata jest znanym w Oświęcimiu muzykiem, który razem z córką koncertuje w naszym mieście i poza nim. Weronika komponuje, w Internecie dostępne są z nagrania z autorskimi kompozycjami i w jej wykonaniu.
Wystawa „Auschwitz a postrzeganie rzeczywistości” po raz pierwszy została zaprezentowana w Cafe Bergson w Oświęcimiu. Kolejne miejsca, w których będzie można ją zobaczyć to Miejska Biblioteka Publiczna i Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Katarzyna Strycharska

Skip to content