WYGRYWAMY Z TS WISŁĄ KRAKÓW 82-55. (NIEDZIELA 17.10.21)

245826489_3172817206270519_3833923398634409093_n

Bardzo udanie rozpoczęli nasi zawodnicy swoje rozgrywki w kat. U-15. W swoim pierwszym meczu gościliśmy na trudnym wiślackim terenie, gdzie panują specyficzne warunki z uwagi na bardzo twarde kosze. W pierwszej odsłonie krakowianie bo bardzo ładnej akcji otwierają wynik spotkania na 2 do 0. My natomiast bardzo długo próbujemy się wstrzelić w krakowski kosz. Choć wygrywamy pierwszą kwartę 19-12 to nasza skuteczność jest wręcz katastrofalna. W drugiej kwarcie wybiegamy na boisko bardzo skoncentrowani szybka i pewna gra zarówno w ataku jak i obronie pozwala wygrać nam tę odsłonę 29-8. Do połowy wygrywamy 48-20. W drugiej połowie ambitne Wawelskie Smoki nie poddają się wygrywają trzecią kwartę 15-13. W ostatniej ćwiartce gra przebiegała wg zasady kosz za kosz wygrana 4 kwarta 21do20 pozwala wrócić nam do domu z tarczą. Brawo chłopaki za wygraną jednak musimy poprawić skuteczność i szybciej panować nad złymi emocjami, które nigdy nie pomagają w toczeniu walki na parkiecie.

Statystyki:

1. Zgrajek – 34 pkt, 3×3, 5 zb., 3 przech., 2 str.,
  2. Huber – 17 pkt., 3 zb., 3 przech., 4 str.
  3. Porwit – 17 pkt., 10 zb., 2 str.
  4. Miler – 6 pkt., 2 zb., 3 przech., 2 str.
  5. Jarosz -4 pkt., 12 zb., 1 przech., 2 str.
  6. Janik – 2 pkt., 1 zb., 1 str.
  7. Bratek – 2 pkt., 1 str.
  8. Gawroński – 2 zb., 1 str.
  9. Lach – 1 zb.

Udana inauguracja sezonu w wykonaniu naszej drużyny w kat. U-12M. (Sobota 16.10.21)

MOSM BYTOM 8 – 63 KS UKS KADET OŚWIĘCIM

KS UKS KADET OŚWIĘCIM 44 – 38 – KKS Tarnowskie Góry

W pierwszym turnieju nasza drużyna oparta na uczniach klasy sportowej SP 2 w Oświęcimiu wygrywa wszystkie spotkania.

W pierwszym spotkaniu pewnie pokonujemy drużynę z Bytomia. Od pierwszego do ostatniego gwizdka kontrolujemy ten mecz. Brawo chłopaki za wzorowe wykonanie zadania. Statystyki: Oskar Ortman 18, Jan Sordyl -10, Mateusz Błasiak – 10, Antoni Wanat – 8, Adam Ligenza 4, Filip Cierpisz – 3 , Jakub Kantyka 2 i Michał Sołek po 2 pkt.

W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną znacznie mocniejszą. Drużyna z Tarnowskich Gór przeważał nad nami warunkami fizycznymi. Jednak wola walki, nieustępliwość w obronie i serce do walki pozwoliło nam , w tym spotkaniu odnieść sukces. Myślę, że oprócz wygranej do domów wrócił zespół wojowników. Brawo chłopaki.