Wygrany thriller z Wisłą Kraków

10352283_1066951566702010_7960238195050181577_n

UKS KADET Oświęcim 57- 53 TS WISŁA II Kraków

W niedziele 20.03.2016r. punktualnie o 11.30 rozpoczął się ostatni mecz w rozgrywkach w ramach Małopolskiej Ligii Kadetów A. Nasi zawodnicy gościli na swoim parkiecie gości z Wisły Kraków. Przed spotkaniem widać było u wszystkich moich podopiecznych ogromną chęć rewanżu za minimalną 2 pkt. porażkę w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami. Mecz rozpoczynamy bardzo skoncentrowani. Rewelacyjnie współpracuje duet rozgrywających Gunia – Hnatyszyn. Drużyna dzięki mądrej grze, rewelacyjnej komunikacji między wszystkimi zawodnikami prowadzi po pierwszej kwarcie 22-19. W drugiej odsłonie Wisła zaczyna celnie rzucać z dystansu i półdystansu i momentalnie niweluje 4 pkt stratę a po celnym osobistym Cepuchowicza Jakuba obejmuje nawet 1 pkt. prowadzenie. Na szczęście nasz wysoki skrzydłowy Piotr Frydel po dobrze .rozegranej akcji zostaje sfaulowany i w nagrodę otrzymuje dwa osobiste. Wykorzystany jeden rzut wolny doprowadza do remisu i po dwóch kwartach na tablicy widnieje wynik po 36. Po zmianie stron mecz rozpala bardzo licznie zebraną publiczność do czerwoności. Szybka gra obu ekip powoduje, że walka jest toczona na ogromnym zmęczeniu co niestety prowadzi do dużej ilości rzutów nietrafionych. Ta kwarta kończy się wynikiem 9-9. Ostatnią kwartę rozpoczynamy skutecznymi atakami naszego centra Sz. Zapały, który podrywa do walki cały team. Mateusz Hnatyszyn i Piotr Frydel kończąc skutecznie swoje akcje pozwalają cieszyć się nam 6 pkt prowadzenie. Przy stanie 53 – 47 Wisła zaskakuje nas mocą obroną na całym boisku. Trzy szybko zdobyte kosze przez Wawelskie Smoki doprowadzają do remisu po 53 na minute do końca meczu. I wtedy do głosu dochodzi nasz duet rozgrywających. Jakub Gunia podaje dwie piłki do M. Hnatyszyna, który jest w każdej akcji faulowany i ze 100% skutecznością trafia 4 kosze z lini. Wisła bierze jeszcze czas i przygotowuje akcje, którą monster blokiem przerywa Szymon. Zwycięstwo z Wisłą staje się faktem. Brawo chłopaki, postęp jaki poczyniliście jest ogromny. Jeszcze półtora roku temu przegrywaliśmy z tą samą Wisłą ponad setką , a to teraz odnosimy sukces. Brawa należą sie również dla wspaniałych rodziców, którzy byli dzisiaj 6 zawodnikiem na placu gry.

Statystyki:
Zapała – 7 pkt., 20 zb., 5 as., 3 przech., 4 bloki, 10 strat. Szymon twoja gra w czwartej kwarcie dała nam zwycięstwo, jednak przez 3 kwarty nie mogłeś złapać odpowiedniego rytmu meczowego Emotikon smile

Rokowski – 2 pkt., 1 zb., 2 str. Krystian, kosz który zdobyłeś był po prostu mega, na minus faule w ataku.

Frydel – 21 pkt., 15 zb., 10 przech., 3 str., triple double w takim meczu to naprawdę coś wielkiego, byłeś dzisiaj naszym filarem, szkoda trochę tych osobistych w końcówce i pamiętaj o ugiętych nogach podczas mijania ale mecz jak najbardziej na plus.

Mikos – 2 pkt., 1 przech., 2 zb., 2 str., Kuba dzisiaj rozegrałeś bardzo dobry mecz w pierwszej połowie, niestety 5 przewinień spowodowało, że musiałeś zejść z boiska . Proszę abyś nad tym popracował.

Bratek – 4 pkt., 5 zb., 3 as., 4 przech., 2 str., Rafał świetny mecz w twoim wykonaniu, bardzo dobra obrona, na minus ta ostatnia akcje gdzie zamiast kończyć wjazd rzutem straciliśmy piłkę po niecelnym podaniu.

Stawowczyk- 4 pkt., 1 zb., 2 przech., 2 str., Adam powiem tak te 4 punkty, które zdobyłeś to były akcje w których nie bałeś się niczego ani nikogo, w obronie wygarnąłeś piłkę rozgrywającemu więc też na plus obrona. Jak się nie zastanawiasz tylko idziesz na całość to twoja gra wygląda super. Na minus brak walki o zbiórkę 1 zb. przy twoich warunkach to zdecydowanie za mało.

Gunia- 8 pkt., 4/4 za 1, 3 zb., 4 as., 2 przech., 1 blok, 3 straty, Kuba rozegrałeś jeden z najlepszych swoich meczów, pewnie prowadzisz piłkę i mądrze ją rozgrywasz. Do poprawy kondycja i szybkość to spowoduje, że będziesz rzucał po 20 pkt.

Hnatyszyn – 11 pkt., 5/6 za 1, 1 zb., 2 as., 1 str., Mateusz twoje trafione osobiste dały nam zwycięstwo i zostałeś bohaterem tego spotkania, jednak musisz pamiętać, że prowadzenie gry wymaga spokoju i chłodnej głowy u Ciebie jest jak na kolejce górskiej grasz świetną akcję, wręcz nieprawdopodobną a za chwilę robisz zupełnie niepotrzebną stratę. Musisz pracować nad koncentracją bo mnie przyprawisz o zawał.

trener Wojciech Porębski

admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content