SEJMIK UCZNIOWSKI

DSCN9424

 

Pierwszy Dzień Wiosny w Miejskim Gimnazjum nr 2 rozpoczął się Sejmikiem Uczniowskim, którego temat brzmiał: „Szpan czy obciach? – wygląd a zdrowie.”

Uczniowie naszej szkoły dyskutowali na temat piękna ciała i jego postrzegania przez pryzmat telewizji oraz prasy. Wypowiadali się na pytania :
• Co oznacza fajny, a co obciachowy wygląd?;
• Czy modne ubrania i rozmaite gadżety wpływają na szkolne hierarchie popularności?;
• Jak można zwiększyć swoją samoocenę?.
Przedstawiciele poszczególnych klas zastanawiali się jak schludnie powinien wyglądać gimnazjalista. Rozmowa dotyczyła nie tylko ubioru, ale również makijażu, i fryzury. Dyskusja podparta była prezentacją multimedialną ukazującą różnego rodzaju stylizacje nastolatków. Następnie zaproszony gość – pani Marta Ryczko, kosmetolog, przeprowadziła pogadankę dotyczącą zdrowia naszej skóry. Przedstawiła sposoby dbania o cerę w okresie dojrzewania oraz udzieliła dziewczętom cennych wskazówek dotyczących makijażu. Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań naszemu gościowi.
Zakończeniem tego spotkania będzie wykonanie przez poszczególne klasy plakatów przedstawiających wizerunek nastolatka – gimnazjalisty.

 

koordynator Anita Bury
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content