UKS KADET OŚWIĘCIM sprawił swoim kibicom ogromną niespodziankę.

DSC_0601

W sobotnie popołudnie na parkiecie PZ nr 1 miał miejsce mecz UKS Kadet Oświęcim kontra MKS Gorlice. Oświęcimianie podeszli do zawodów bardzo skoncentrowani, ponieważ stawką tego spotkania był awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. W pierwszej rundzie goście z Gorlic odnieśli pewne 22  punktowe zwycięstwo, jednak uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2  reprezentujący barwy “Kadeta” w ostatnim czasie poczynili nieprawdopodobne postępy i bardzo chcieli się zrewanżować za porażkę. Początek meczu należał do Oświęcimian, którzy szybko obieli 5 pkt. prowadzenie 10-5. Po  regulaminowej zmianie piątek oświęcimska maszyna  zacięła się i do głosu doszli goście, którzy wygrywają następne 5 minut 12-0. Po pierwszej  kwarcie przegrywamy 17-10. W drugiej odsłonie gra się wyrównała jednak to przyjezdni schodzą na przerwę z 9 punktową zaliczką (34-25). Po przerwie
licznie zgromadzeni kibice przecierali oczy ze zdumienia. Młode niedźwiedzie pokazały charakter i pewnie wygrały trzecią kwartę 17-4.  Brawa chłopaki za konsekwencję zarówno w obronie jak i w ataku. Ciężka praca całego sztabu szkoleniowego, zarządu  i Wasza została nagrodzona fantastyczną grą. W ostatniej ćwiartce nie dajemy sobie już wydrzeć zwycięstwa z rąk i niespodzianka stała się faktem. Mecz wygrywamy 60-56 i  robimy milowy krok w stronę rozgrywek centralnych.