TURNIEJ O “PUCHAR DYREKTORA MIEJSKIEGO GIMNAZJUM NR 2” W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

DSC_0778

            18 marca 2015r. na hali sportowej popularnej “dwójki” odbył się turniej szkól podstawowych o Puchar Dyrektora Miejskiego Gimnazjum nr 2. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły : SP nr 1, SP nr 4, SP nr 9, SP z Polanki Wielkiej. Organizatorami turnieju byli Miejskie Gimnazjum nr 2 i UKS “KADET” Oświęcim. Turniej rozegrany został w systemie “każdy z każdym”. W pierwszym meczu stanęły na przeciwko siebie drużyna z SP nr 1 i SP z Polanki Wielkiej. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie jednak oświęcimianie w końcówce wypracowali kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Szkoła podstawowa nr 1 wygrała 25 – 18. W drugim spotkaniu SP nr 9 wygrała z bardzo ambitnie walczącą drużyną SP 4 24 – 3. W trzecim spotkaniu SP z Polanki Wielkiej zwyciężyła SP 4 37-18. W czwartym meczu turnieju na przeciw siebie stanęli zawodnicy z SP nr 9 i SP nr 1. Ten mecz rozgrzał publiczność do czerwoności. Obydwie drużyny zdawały sobie sprawę, że wygrana w tym meczu może walnie przyczynić się do wygranej w całym turnieju. Więcej zimnej krwi , w tym spotkaniu zachowali zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 pokonując SP 9 27-23. W kolejnym
spotkaniu odczuwająca zmęczenie reprezentacja SP nr 9 niespodziewanie wysoko uległa SP z Polanki Wielkiej 28-10, dzięki tej wygranej uczniowie z Polanki zapewnili sobie drugie miejsce w turnieju.. W ostatniej potyczce turniejowej SP nr 1 zwyciężyła SP nr 4 pieczętując zwycięstwo w turnieju.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce – Szkła Podstawowa z Polanki Wielkiej
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4

MVP Turnieju został Zdzisław Adamczyk.
Najlepszym strzelcem turnieju Jakub Kała

trener Wojciech Porębski
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content