Uczniowie z Włoch w ramach wymiany pomiędzy Miejskim Gimnazjum nr 2 a szkołą z Santa Maria degli Angeli

img_2053

 

 

Od 25 do 30 listopada 2016 nasza szkoła gościła uczniów z Włoch w ramach wymiany pomiędzy Miejskim Gimnazjum nr 2 a szkołą z Santa Maria degli Angeli koło Asyżu oraz w ramach projektu „Giovani Memoria Luoghi” Instytutu Historii Współczesnej Umbrii. Młodzież polska i włoska poznała Fabrykę Schindlera oraz Podziemia Rynku w Krakowie. Uczniowie zwiedzili Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Państwowe Muzeum Auschwitz -Birkenau, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum-Zamek i Centrum Żydowskie w Oświęcimiu. W oświęcimskiej synagodze i w naszej szkole uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat Holokaustu oraz kultury i historii Żydów. W ramach poznawania naszego miasta uczestnicy wymiany zostali zaangażowani w grę miejską, przygotowaną przez nauczycieli polskich i włoskich. Młodzież z obu krajów z wielką satysfakcją oceniła efekty wymiany w czasie kolejnego już spotkania polsko-włoskiego.

Beata Matyjaszek-Śnieżek

Skip to content