Uczniowie z SP2 z wizytą u zaprzyjaźnionych seniorów z oswięcimskiego Dziennego Domu Pomocy

IMG-20180927-WA0003

W dniu 19.09.2018, młodzież naszej szkoły poraz kolejny udała się z wizytą do zaprzyjaźnionych seniorów z oswięcimskiego Dziennego Domu Pomocy. Tym razem nasi uczniowie zostali zaproszeni na miedzypokoleniowe warsztaty kulinarne, podczas których wspólnie z seniorami przygotowywali “fit” muffinki, w sład których wchodziły między innymi marchewka, orzechy, płatki – samo zdrowie . No cóż, po nałożeniu kremu zrobionego z serka mascarpone i karmelu już nie były takie FIT, ale za to mega dobry aby nie zgłodnieć, w oczekiwaniu na babeczki, seniorzy wraz z juniorami przygotowali smakowite tosty. Oczywiście nie obyło się bez wspólnych rozmów i zabaw.
Można śmiało stwierdzić że pobyt w DDP przebiegał w smakowitej i bardzo życzliwej atmosferze . Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych spotkań.
Alina Płonka-Borowczyk.