Twarzą w twarz z sowami

P1010335

 

 

Nie-codzienne, bo… nocne wydarzenie edukacyjne zorganizowano w piątkowy wieczór 23 marca w SP nr 2 w Oświęcimiu. 43 odważnych poszukiwaczy przygód postanowiło zgłębić mroczne tajemnice niezwykłych ptaków, jakimi są sowy Polski. Przygotowane w tym celu atrakcje: filmy, warsztaty plastyczne, quizy, zagadki, prezentacje i opowiadania z sowami w roli głównej były wstępem do terenowej wyprawy, podczas której uczestnicy mieli nadzieję na wytropienie zamieszkujących Osiedle Chemików sów uszatek. Niestety, nie udało się ich dostrzec,  ale wrażenie zrobiły odgłosy podrywających się do lotu ptaków. „Szkoda, że nie widziałem sowy, ale może zobaczę ją w dzień, bo na pewno przyjdę tu kiedyś na spacer” – mówi Oskar, a Julka dodaje: Dzisiaj to nie my ich, ale chyba one nas się przestraszyły! Mieszkam niedaleko stąd i wiem, że na pewno tu są, bo słyszę je szczególnie  latem, jak wrzeszczą tak głośno, że nie da się spać 🙂
Noc Sów to coroczne, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne prowadzone i koordynowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. SP nr 2, która w tym roku po raz pierwszy  podjęła wyzwanie zorganizowania przedsięwzięcia, była jedną z 252 instytucji w całej Polsce, propagujących w ten atrakcyjny sposób wiedzę o  sowach i ich naturalnym  środowisku. I chociaż kolejna Noc Sów dopiero  za rok to indywidualne spotkania „twarzą w twarz” z tym wyjątkowym ptakiem mogą zdarzyć się o każdej porze.

Skip to content