Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej

DSC03591 (1)

 

W środę 21 marca 2018 r. na sali gimnastycznej w Powiatowym Zespole nr 2 (tzw. „Chemiku”) odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej . Wystartowały w nich nasze reprezentacje zarówno dziewcząt jak i chłopców.
Jako pierwsze na parkiet wyszły dziewczęta. Rozegrały dwa mecze, pewnie je wygrywając i tracąc w nich zaledwie jedną bramkę. Najpierw 4:0 uległy nam zawodniczki z SP7, a w meczu o pierwsze miejsce pokonana została reprezentacja SP4 aż 11:1.
Gwiazdą naszej drużyny była Julia Drabczyk, która rzuciła najwięcej bramek. Kluczem do sukcesu okazała się obrona, która nie dopuszczała rywalek do czystych pozycji. Jeśli jednak takie się zdarzały, to na posterunku była nasza bramkarka i kapitan drużyny Emilia Pasierbek. W składzie Szkoły Podstawowej nr 2 grały również: Maja Skórzak, Natalia Jackowska, Jagoda Ziomek, Piela Emilia, Urszula Morawska i Karolina Makuch.
Nie udało się niestety zwyciężyć naszym chłopakom. Mimo wyraźnej przewagi, zabrakło przede wszystkim szczęścia. Mecz z SP7 zakończył się minimalną porażką 2:3.
Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za udane występy w rywalizacji na szczeblu powiatowym.

Skip to content