Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Koszykówce Kadetów

DSC_0638

            W dniach od 11 do 13 kwietnia w hali Powiatowego Zespołu nr 2 w Oświęcimiu odbył się Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Koszykówce Kadetów. W piątek o godzinie 15:00, koszykarskie zmagania rozpoczęły się od meczu Kuźni Stalowa Wola z UKS Jedynka Pelplin. Mądrzej i rozsądniej grała drużyna z Pomorza , która w meczu otwarcia pokonała drużynę z Podkarpacia 54:34  a MVP tego spotkania został gracz z Pelplina – Kamil Górski. O godzinie 18:00 miał rozpocząć się mecz Niwy Oświęcim z Zastalem Zielona Góra. Na hali już przed meczem piękna atmosfera. Pełno ludzi spragnionych sportowego widowiska. Na trybunach hali nie było miejsca aby usiąść. Ludzie stali na schodach i obserwowali poczynania młodych koszykarzy z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Mecz stał na niesamowitym poziomie. Obie drużyny grały na wysokim procencie skuteczności.  Oświęcimianie toczyli bój jak równy z równym z zespołem z Zielonej Góry, która można powiedzieć w obecnej chwili jest stolicą polskiej koszykówki. Znakomita gra Sebastiana Bożenki i Olivera Copika pozwalała wierzyć w końcowy sukces. Po pierwszej połowie przegrywamy 51:49, w drugiej połowie ambitnie walczymy co kosztowało nas sporo sił, jednak w końcówce szalę zwycięstwa przechyla na swoją stronę zespół Zastalu zwyciężając 95:86 a MVP trafia do Kacpra Mąkowskiego. O poziomie meczu świadczą słowa komisarza PZKosz, który powiedział , że dawno nie widział tak dobrego spotkania. Drugi dzień rozpoczyna się od spotkania Zastalu z Stalową Wolą. Ku zaskoczeniu zawodnicy Zastalu sprawiają wrażenie wyraźnie zmęczonych. Po połowie sensacyjnie przegrywają, jednak doświadczenie pomaga im odnieść zwycięstwo. MVP tym razem dla Damiana Pogody. Punktualnie o 17 zaczął się mecz o być albo nie być dla Oświęcimian. Moi zawodnicy po bitwie jaką stoczyli w piątek nie zdołali się zregenerować co było widoczne już podczas rozgrzewki. W tym meczu nie dało się nic zrobić. Pelplin rozegrał tą partię znakomicie, uniemożliwiając Niwie grę na swoim poziomie. Nie do zatrzymania był Julian German do którego powędrowała statuetka za MVP meczu.

3 dzień rozpoczął się od finału oświęcimskiego turnieju. Zielona Góra zmierzyła się z Pelplinem. Mecz stał na wysokim poziomie i do samego końca nie było wiadomo jakim wynikiem skończy się mecz. Ostatecznie 2 punktami zwycięża zielonogórski zespół zapewniając sobie triumf w ćwierćfinałach w Oświęcimiu. W meczu o honor zmierzyły się ze sobą drużyny ze Stalowej Woli oraz Oświęcimia. Od samego początku gospodarze zaciekle walczą o każdą piłkę co przynosi oczekiwany rezultat. Od 2 kwarty kontrolujemy wynik meczy zwyciężając 67:58. MVP tego meczu trafiło do Szczepana Sobczyka. Zajęliśmy 3 miejsce co na pewno ujmy na honorze nie przynosi. Teraz trochę jeśli chodzi o organizację. Mimo, że czasu nie było dużo, wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik. Hala została przygotowana perfekcyjnie. Poczęstunek dla drużyn i trenerów wyśmienity. Nagrody rewelacyjne. Nagłośnienie profesjonalne. I to wszystko zrobione w tak krótkim czasie przez ludzi którym zależy na dobru oświęcimskiej koszykówki.Ze swojej strony chciałbym bardzo podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w zorganizowaniu tej wspaniałej imprezy w naszym mieście. Szczególne podziękowania kieruję na ręce rodziców uczniów z Miejskiego Gimnazjum nr 2: dla Pana Tomasza Mikosa za ogromną pomoc finansową, dla Państwa Sobczyków za pomoc w organizacji turnieju, dla rodziców uczniów klas trzecich i drugich za przygotowanie wspaniałego cateringu, Pani Dyrektor Grażynie Korczyk i nauczycielom z Miejskiego Gimnazjum nr 2 za stworzenie wspaniałych warunków do rozwoju koszykówki w Oświęcimiu, dla całego zarządu KS “Niwa” za poparcie tej wspaniałej imprezy. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim kibicom, cheerleaderkom i swoim zawodnikom za stworzenie niesamowitej atmosfery koszykarskiego święta.

trener Wojciech Porębski

 

 

 

Skip to content