Tomek Musiał wicemistrzem Polski!

tomek

 

W dniach 8-15.01.2017 w Poroninie po raz pierwszy zorganizowano Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach klasycznych. Były to zawody, które miały wyłonić reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata i Europy Szkół w Szachach Klasycznych. To jedne z nielicznych turniejów szachowych, w których uczestnicy mogą reprezentować swoje szkoły, a nie kluby sportowe, w których trenują. Wśród 136 zawodników w poszczególnych grupach wiekowych był również uczeń naszego gimnazjum, Tomasz Musiał. Mistrzostwa w opinii ekspertów stały na wysokim poziomie, tym bardziej cieszy sukces Tomka, który zajmując 2. miejsce, zdobył tytuł wicemistrza Polski szkół i tym samym wywalczył awans do organizowanych w czerwcu w Czarnogórze Mistrzostw Europy Szkół w szachach klasycznych. Na co dzień Tomek jest zawodnikiem klubu szachowego UKS 8 Chrzanów. Trenuje go mistrz międzynarodowy, pan Jacek Bielczyk. Warto przy tej okazji wspomnieć, że pierwsze szachowe kroki Tomek stawiał w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu pod okiem pana Tomasza Kantyki.

Skip to content