Mecz UKS KADET Oświęcim – Wisła Kraków

Wisła Kadet 1

 

 

Oświęcimskie Niedźwiedzie pokonują Wawelskie Smoki.
Nietypowo, bo w poniedziałek na prośbę Wisły Kraków (udział w WOŚP zawodników z Krakowa ) została rozegrana ostatnia kolejka małopolsko-świętokrzyskiej ligi U-16. Mecz ten dla obydwóch drużyn miał ogromne znaczenie. Stawką tego pojedynku była 3 lokata w lidze, która daje awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Początek spotkania to koncertowa gra uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 2 po 5 minutach prowadzimy 14-0 !!!, a po 9 min. 18-3. Wisła kompletnie gubi się na boisku a nam wychodzi wszystko. I nagle. Bartosz Jasica rzucający obrońca z Wisły Kraków zaczyna grać jak w transie. W ciągu minuty rzuca dwie trójki a przy trzeciej nieskutecznej próbie dobija piłkę po zbiórce w ataku. Na początku drugiej kwarty jego show trwa dalej w przeciągu 3 minut rzuca 13 punktów z czego 9 za trzy ze 100% skutecznością. Taka gra lidera białej gwiazdy wyprowadza na prowadzenie krakowian 24-20. Na szczęście, w tym dniu oświęcimianie nawet przez moment nie przestali wierzyć w wygraną. Jakub Gunia rzuca za trzy zmniejszając przewagę do jednego punktu a następnie Szymon Zapała zdobywa 6 pkt. z akcji podkoszowych. Świetna zmianę daje Łukasz Stolarczyk trafiając dwa trudne rzuty z dystansu i na połowę schodzimy z 10 punktowa zaliczką. 38-28 widnieje na tablicy wyników. Po zmianie stron na parkiet wybiega tylko nasza drużyna. Szybkie akcje naszego zespołu zamienia na punkty doskonale grający Jakub Gunia i po 5 minutach trzeciej kwarty prowadzimy z Wisłą 48-28. Pod koniec tej odsłony spotkania Łukasz Stolarczyk i Piotrek Frydel rzutami za trzy ustalają wynik po 30 minutach 59-35. W ostatniej ćwiartce wiślacy podejmują rękawice. Gra toczy się kosz za kosz a obie drużyny popełniają liczne straty, które są skutkiem potwornego zmęczenia. W tej odsłonie z bardzo dobrej strony pokazali się nasi zmiennicy Sebastian Luranc i Mateusz Szczerbic, którzy grając ze 100% skutecznością zdobyli 8 z 14 pkt całego zespołu. Mecz kończy się wynikiem 73-49 i jest bardzo dobrą zaliczką przed rundą rewanżową.
Statystyki:
Zapała- 20 pkt, 25 zb., 11 bloków, 4 straty, 2 as.
Stawowczyk- 5 pkt., 3 zb., 2 str.
Frydel- 9 pkt., 17 zb., 1 przech., 11str.
Szczerbic- 5 pkt., 3 zb.,
Bratek – 8 zb., 2 as.,
Stolarczyk- 8 pkt, 1 zb., 2 as., 1 przech., 3 str.
Luranc – 4 pkt., 1 zb.,
Gunia- 22 pkt., 4 zb., 5 as., 2 przech. 10 str.
Hnatyszyn – 4 as., 1 str.

Wisła Kraków -Jasica Bartosz 23 pkt., Przęczek 7 pkt., Jarzębowicz 2, Hamera 9 pkt., Cepuchowicz 7, Rusin 1.

Wojciech Porębski

Skip to content