Tomek Musiał w ścisłej czołówce w trwających w Budvie (Czarnogóra) Szkolnych Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych

DSC_0334

 

Po 6 rundach Szkolnych Mistrzostw Europy w szachach klasycznych uczeń naszej szkoły, Tomek Musiał, jest w ścisłej czołówce. Sześciu zawodników (w tym nasz szachista) zdobyło tyle samo punktów (4,5) i prowadzą całej stawce. Tomek zwyciężył w trzech partiach, z Rosjaninem, Aleksandrem Denisenko, z Anglikiem, Calumem Salmonsem i z Izraelczykiem, Orenem Kerethem. Pozostałe trzy partie zremisował- z Turkiem, Kayrem Kamerem, Gruzinem, Nikolozem Petriashvilim i Rosjaninem, Artemem Trubchmaninovem. Jest jednym z trzech zawodników bez porażki! Niektóre partie były wyjątkowo wyczerpujące- trwały prawie 5 godzin.

Do zakończenia Mistrzostw pozostały 3 rundy. Tomek będzie kojarzony w kolejnych partiach z bardzo dobrymi zawodnikami. Oby wystarczyło mu siły, kondycji i koncentracji na walkę o najwyższe pozycje.

Tomasz Kantyka

Skip to content