Spotkanie z Aleksandrą Jagieło

DSC_0342

 

14 czerwca w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu odbyło się spotkanie dla siatkarek S.O.S i Akademii S.O.S Oświęcim z p.Aleksandrą Jagieło.
Pani Aleksandra została gorąco powitana przez oświęcimskie siatkarki, opowiedziała o swojej karierze sportowej:
Aleksandra Katarzyna Jagieło z domu Przybysz to wspaniała polska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej, była reprezentantka Polski.
Dwukrotnie zdobywała złoty medal mistrzostw Europy (w 2003 oraz 2005). W 2009 razem z kadrą Jerzego Matlaka zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy.
Jagieło jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Po ukończeniu SMS-u zasiliła szeregi BKS-u Stali Bielsko-Biała, z którym sięgnęła po mistrzostwo i Puchar Polski. Następnie Jagieło wybrała włoskie Rebecchi River Volley Rivergaro, w którym spędziła trzy lata. W latach 2007–2011 występowała w barwach Muszynianki Fakro Muszyna. W 2011 roku zrezygnowała z kariery reprezentacyjnej i zawiesiła karierę sportową. W maju 2012 powróciła do klubu z Muszyny. Od sezonu 2014-2015 występowała w Chemiku Police. W nowym sezonie wraca do Bielska.
Na koniec swojego pobytu w Oświęcimiu siatkarka rozdawała autografy, można było obejrzeć medale które p.Ola zdobyła w swojej karierze jak również bardzo chętnie pozowała do pamiątkowych zdjęć.
Dziękujemy serdecznie pani Aleksandrze Jagieło za odwiedziny i obiecujemy systematycznie kibicować w nowym sezonie !!!

Skip to content