Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu Mistrzem Województwa Małopolskiego w koszykówce chłopców.

DSC03914

19 marca (środa) w Wieliczce odbył się Finałów Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców. W turnieju wzięło 6 drużyn – reprezentanci sześciu Rejonów województwa małopolskiego, które zostały podzielone na dwie grupy.

Wyniki turnieju: 

W grupie A spotkały się drużyny:
1. Gimnazjum nr 2 z Nowego Targu,
2. Gimnazjum nr 9 z Nowego Sącza,
3. Gimnazjum nr 9 z Tarnowa.
W drugiej grupie spotkały się drużyny:
1. Gimnazjum nr 34 Kraków,
2. Gimnazjum nr 1 z Wieliczki,
3. Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu.

Gr A
1.mecz: Gimnazjum nr 2 Nowy Targ 14 – 55 Gimnazjum nr 9 Tarnów
2.mecz: Gimnazjum nr 2 Nowy Targ 10 – 40 Gimnazjum nr 9 z Nowego Sącza
3.mecz: Gimnazjum nr 9 Tarnów 38 – 10 Gimnazjum nr 9 z Nowego Sącza

1 miejsce Gimnazjum nr 9 Tarnów (awans do finału)
2 miejsce Gimnazjum nr 9 z Nowego Sącza (prawo do udziału w meczu o 3 miejsce)
3 miejsce Gimnazjum nr 2 Nowy Targ (prawo do udziału w meczu o 5 miejsce)

Gr B
1.mecz: Gimnazjum nr 34 Kraków 21 – 38 Gimnazjum nr 1 Wieliczka
2.mecz: Gimnazjum nr 34 Kraków 13 – 38 Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu
3.mecz: Gimnazjum nr 1 Wieliczka 23 – 39 Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu

1 miejsce Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu (awans do finału)
2 miejsce Gimnazjum nr 1 Wieliczka (prawo do udziału w meczu o 3 miejsce)
3 miejsce Gimnazjum nr 34 Kraków (prawo do udziału w meczu o 5 miejsce)

W pierwszym meczu nadspodziewanie gładko poradziliśmy sobie z krakowianami. Wygrana 38 do 13 nie pozostawia wątpliwości kto, w tym spotkaniu dyktował warunki na boisku. Ta wygrana bardzo podniosła nam morale w drużynie , ponieważ uczniowie krakowskiego gimnazjum to
reprezentanci obecnego lidera ligi małopolskiej – Korony Kraków. W drugim spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z gospodarzami. Drużyna oparta na zawodnikach Regisu Wieliczka postawiła znacznie trudniejsze warunki.
Jednak zespołowo grający uczniowie oświęcimskiej dwójki odskoczyli w czwartej kwarcie na bezpieczny 12 pkt dystans i prowadzenia nie oddali do końca spotkania. Po tym meczu wiadomo było, że będziemy w finale walczyć z drużyną z Tarnowa w całości składającej się z zawodników Unii Tarnów.
Bardzo chcieliśmy się zrewanżować tarnowianom za wysoka porażkę w ostatnim
meczu ligowym.
Finał rozpoczyna się grą kosz za kosz. Po pierwszej kwarcie przegrywamy 1 pkt. 7-6. W drugiej odsłonie to nam sprzyja koszykarskie szczęście i wygrywamy tę kwartę 6-4. Niestety, w trzeciej ćwiartce Tarnów gra koncertowo. Raz po raz trafiając za trzy punkty pewnie obejmuje 5 pkt prowadzenie w meczu. W ostatniej kwarcie na szczęście przebudził się nasz
strzelec Oliver Copik, rzucając 5 pkt. z rzędu doprowadza do dogrywki. W dogrywce uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 demolują tarnowian 11:0 !!!
(autorem 9 pkt. jest kapitan drużyny Sebastian Bożenko) zapewniając sobie awans do zawodów szczebla ogólnopolskiego.

W dzisiejszym turnieju na pochwałę zasłużył cały zespół w składzie: od lewej trener – Wojciech Porębski, Oliver Copik, Sebastian Bożenko, Maciej Pawlica, Mateusz Szczerbowski, Hubert Sowa, Jerzy Holik (kierownik drużyny), Patryk Holik, Szymon Cisowski, Aleksander Nowak, Paweł Tarasek, Bartosz Pązik, leżą: Kacper Szołdrowski, Szczepan Sobczyk.

 

trener Wojciech Porębski

 

Zostaw komentarz

Skip to content