Światowy Dzień Pluszowego Misia

12

 

W piątek 24. listopada zaprosiliśmy do naszej szkoły pluszowe misie, towarzyszyły nam w nauce i zabawie!
Razem z ukochanymi przytulankami uczniowie klas pierwszych poznali historie misiów, bohaterów literackich. Zapoznali się z zabawnymi i mądrymi książkami m.inn. J. Porazińskiej: „Pamiętnik Czarnego Noska”, Cz. Janczarskiego „Miś Uszatek”. Młodszym kolegom książki czytały urocze niedźwiadki z klasy 7a.
Szczególną uwagę poświęciliśmy, nieco zapomnianemu misiowi Nalle, wesołemu niedźwiadkowi z książki szwedzkiego pisarza. G. Knutsson. Pod opieką nauczycieli M. Graboń i K. Bąk uczniowie wykonali piękne i kolorowe ilustracje obrazujące przygody tego misia.
Czwartoklasiści obejrzeli filmową adaptację książki M. Bonda „Miś zwany Paddington”. Na przerwie wszyscy uczniowie mogli powalczyć o słodkie cukierki, odpowiadając na „trudne” pytania dotyczące znanych i kochanych niedźwiadków.
Dzięki uroczej fotobudce, każdy w naszej szkole mógł się poczuć, jak prawdziwy miś!

Skip to content