Spotkanie z franciszkaninem z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

IMG_20170303_115901

 

Wyjątkową okazję mieli uczniowie klasy Id w czasie lekcji języka polskiego. W piątek 3 marca naszą szkołę odwiedził o. Arkadiusz Bąk, franciszkanin z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Uczniowie w czasie ponad godzinnego wywiadu mogli skonfrontować współczesną ideę życia franciszkańskiego w odniesieniu do średniowiecznych ideałów, które młodzież poznaje z utworu „Kwiatki z ogrodu św. Franciszka”. Pytania gimnazjalistów dotyczyły reguły zakonu, życia codziennego dzisiejszych franciszkanów, sposobów spędzania wolnego czasu. O. Arkadiusz bardzo chętnie opowiadał na pytania, których młodzież przygotowała bardzo dużo. Nie wszystkie mogły zostać zadane, dlatego serdecznie zapraszamy na ponowne spotkanie i dziękujemy za wizytę.

Katarzyna Strycharska

Skip to content