Miejskie Gimnazjum nr 2 z prestiżową Nagrodą Jakości Nauczania Fundacji „Sapere Auso”!

14724527_10155464288944698_8983467932225202018_n

 

 
Oświęcimska „Dwójka” może się poszczycić kolejnym sukcesem. 24 pażdziernika dyrektor szkoły Grzegorz Olszewski wraz z wicedyrektorem p. Magdaleną Musiał-Zielińską odebrali w Krakowie w czasie uroczystej Gali Nagrody Jakości Nauczania statuetkę oraz dyplom Małopolskiej Fundacji „Sapere Auso”.
Sentencja „sapere auso” znaczy tyle co „temu, który odważył się być mądrym”. Stypendia udzielane przez „Sapere Auso” skierowane są przede wszystkim do młodzieży uzdolnionej i aktywnej edukacyjnie, mogącej pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w zakresie działalności naukowej, kulturalnej, sportowej lub ekologicznej. Nagroda przyznana Miejskiemu Gimnazjum nr 2 potwierdza wysoką pozycję szkoły w województwie na polu rozwijania zdolności uczniów i przekazywania wiedzy każdemu młodemu człowiekowi. Warto przypomnieć, że od 2006 roku szkoła może poszczycić się aż siedmiorgiem stypendystami Fundacji „Sapere Auso”, którzy zadali sobie trud „bycia mądrymi”.
Miejskie Gimnazjum nr 2 zostało uhonorowane Nagrodą Jakości Nauczania jako jedno z dwóch w Małopolsce i znalazło się w prestiżowym gronie takich lauretatów docenionych za jakość kształcenia jak Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie czy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Odbierając statuetkę oraz dyplom, dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 2, Grzegorz Olszewski, podziękował Kapitule „Sapere Auso” za wyróżnienie i docenienie sukcesów szkoły oraz zapewnił, iż jest to dla nauczycieli oświęcimskiej „Dwójki” nie tylko uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć, ale przede wszystkim motywacja do dalszej pracy i codziennego trudu utrzymania wysokiego poziomu nauczania.
Nagroda Jakości Nauczania „Sapere Auso” poświadcza pasję i zaangażowanie, z jaką nauczyciele MG2 wykonują swoją pracę. Oświęcimska „Dwójka” to miejsce zdobywania przez uczniów wiedzy o świecie, odkrywania talentów, rozwijania zainteresowań, a przede wszystkim przestrzeń dobrych doświadczeń.

Katarzyna Strycharska

Skip to content