V edycja Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY

dscn0292

 

 

Trzy uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 2 im .Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu zostały objęte  w roku szkolnym 2016/2017 programem stypendialnym „Na Rodzinę Można Liczyć”.  Jest to już  V edycja Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY, którego głównym celem jest rozwój potencjału intelektualnego młodych ludzi oraz wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w Polsce poprzez fundowanie w roku szkolnym stypendiów dla uczniów. Obecny program stypendialny przeznaczony jest dla młodzieży zaangażowanej społecznie, w programy charytatywne, proekologiczne oraz kulturalne.

Uczennice klasy drugiej gimnazjum – Karolina Makuch, Katarzyna Kotapka i Natalia Zgoda wyróżniają się nie tylko osiąganiem bardzo dobrych wyników w nauce, ale przede wszystkim zaangażowaniem w szeroki zakres wolontariatu. Jednocześnie są aktywne w pracach samorządu klasy i szkoły. Ponadto znajdują czas na dodatkowe treningi sportowe, taneczne , czytanie lektur w ramach programu Dyskusyjnego Klubu Książki. Są wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników i najbliższego otoczenia.

Cieszymy się z ich obecnych sukcesów i życzymy powodzenia w realizacji dalszych wyzwań.

 

Berta Bolisęga

Skip to content