PRZEDSZKOLE TĘCZOWE W SP 2

IMG_8870

 

 

Spotkanie z Przedszkolakami było podzielone na dwie części- pierwsza z nich poświęcona była zagadnieniom chemicznym, druga nawiązywała do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
1. Magia czy chemia…- doświadczenia w SP2
Chcieliśmy pokazać, że nauki ścisłe – a w tym przypadku chemia – nie są takie straszne jak się o nich mówi. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Eksperymentów było wiele: czarodziejski sok, jajko w butelce, pompowanie balonika, coś do gaszenia, magiczne ciecze i wulkan Eksperymenty budzą w dzieciach ciekawość świata, dostarczają dużo radości, dlatego to spotkanie było niezwykle wartościowe dla małych odkrywców.

2. Opowieść wigilijna

Święta to magiczny czas, w którym wszystko jest możliwe. Ludzie chcą się zmienić, pragną być dobrzy. Postacią, którą przeszła przemianę był Ebenezer Scrooge, bohater Opowieści wigilijnej. Jego historię przedstawili uczniowie klas trzecich: Agata Krasoń, Zuzanna Krawczyk, Karolina Jucha, Miłosz Dubiel i Szymon Wójcik. Dla utrwalenia opowiedzianej historii nasi młodzi goście otrzymali specjalnie dla nich przygotowany komiks- kolorowankę. Dzieci wzięły również udział w quizie dotyczącym tradycji bożonarodzeniowych.

 

Skip to content