Program Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

6 listopada w naszej szkole będziemy gościć panią doktor onkolog ze Szpitala św. Łukasza w Tarnowie z wykładem poświęconym profilaktyce nowotworów złośliwych. Dziewczęta będą miały również okazję uczyć się samobadania piersi na fantomach pod czujnym okiem pielęgniarek onkologicznych.
Szpital św. Łukasza w Tarnowie realizuje kolejną edycję programu „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce”. Celem projektu jest zwiększenie liczby wcześnie wykrytych nowotworów w Małopolsce poprzez wzrost czujności onkologicznej, podniesienie wiedzy dotyczącej objawów chorób nowotworowych oraz spadek zachorowań na nowotwory złośliwe poprzez zmianę stylu życia.
Nasze gimnazjum będąc w zaszczytnym gronie Szkół Promujących Zdrowie realizuje kolejne działanie wpisujące się w Program Upowszechniania Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

koordynator Joanna Piecha
admin. Dariusz Wawrzyniak

Skip to content