„Prawdziwe oblicze sportu”, czyli jak dziewczyny łamały deski…

18485843_1454303027968223_4912089133864203078_n

 

 Uczennice klasy 2d: Dominika Chylińska, Katarzyna Kotapka i Martyna Nicieja przedstawiły prezentację projektu edukacyjnego „Prawdziwe oblicze sportu”, którego opiekunem była pani Wiesława Dziedzic.

Dziewczęta opowiedziały młodzieży o różnych  aspektach uprawiania sportu. Podkreśliły, że pomimo wielu przeszkód i trudności warto dążyć  do sukcesu poprzez wytrwałą pracę i samodyscyplinę. Zachęcały swoich rówieśników do aktywnego spędzania wolnego czasu i ćwiczenia na lekcjach  wychowania fizycznego  w szkole.

W drugiej części odbył się pokaz sztuk walki w wykonaniu uczestniczek projektu,  który poprowadził trener Oświęcimskiego Klubu Karate i Dalekowschodnich Sztuk Walki  pan Mariusz Pawlus. Dziewczyny pokazały swoją moc – łamały deski, zadawały mocne i celne ciosy, popisując się świetną techniką.

Cieszymy się, że zawodniczki takiego formatu są uczennicami naszego gimnazjum, dając przykład, jak można połączyć osiąganie sukcesów w sporcie i w nauce.  Oto  ich najważniejsze osiągnięcia sportowe w ostatnim roku:

Mistrzostwa Europy Kyokushinkai Tezuka Grup:  Dominika Chylińska: 1 miejsce KUMITE i KATA, Katarzyna Kotapka: 2 miejsce KUMITE i 3 miejsce KATA.

Mistrzostwa Polski Sztuk Walki Organizacji WKSF: Dominika Chylińska i Katarzyna Kotapka:  obie uzyskały 1 miejsce –  w swojej kategorii wagowej.

Gratulujemy!

Wiesława Dziedzic

Skip to content