OŚWIĘCIMSKA LIGA SIATKÓWKI DZIEWCZĄT ZA NAMI

01

14 maja 2017 roku, odbył się kolejny finał Oświęcimskiej Ligi Siatkówki dziewcząt szkół gimnazjalnych. W tym sezonie w lidze organizowanej przez MOSiR Oświęcim, rywalizowała rekordowa liczba drużyn bo aż 26 z województwa małopolskiego i śląskiego grało w 2 kategoriach wiekowych. Kategoria młodsza klasy pierwsze gimnazjum i szkoły podstawowe. Kategoria starsza to klasy trzecie i drugie gimnazjum. W obu kategoriach w finale zagrały uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu objęte programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Finał młodszej i starszej ligi to bratobójcze pojedynki. Uczennice klasy I i III  Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu podzielone na dwie drużyny pokonały wszystkie zespoły zgłoszone do rozgrywek i bez porażki dotarły do finału. Oba finały były bardzo zacięte i rozstrzygnięto je dopiero w tie-breaku.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Grzegorz Olszewski – Dyrektor  Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, który wręczył puchary, medale, okazjonalne koszulki i statuetki dla najlepszych zawodniczek ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu.

 

OLS 1

Setbol A MG2 SOS Oświęcim – Setbol B MG 2 SOS Oświęcim

2:1 (25:10,18:25,15:7)

MG2 Setbol A S.O.S. Oświęcim:

Małgorzata Bul, Wiktoria Maksajda, Katarzyna Księżarczyk, Izabela Grześko, Karolina Oleksa, Zuzanna Rusinek, Julia Wieczorek, trener : Marek Wasztyl

MG2 Setbol B S.O.S. Oświęcim:

Katarzyna Kozieł, Marta Lipka, Magdalena Nowak, Alicja Michalczuk, Karolina Mordan, Klaudia Tobiczyk, Agata Leśniak, Julia Majtczak, trener : Marek Wasztyl

 

Liga OLSK1 (klasy III gimnazjum i młodsze):

1. Setbol A MG2 SOS Oświęcim
2Setbol B MG2 SOS Oświęcim
3. ZSG 2 Kęty
4. Setbol C MG2 SOS Oświęcim

5-8

UKS „Centrum” Pszczyna
ZSG Libiąż
ZS Wola

BOSiR Bieruń

9-12

UKS „Jocker” –A Oświęcim

Gimn Chełm Śląski

UKS „Jedynka” Libiąż

UKS „Jocker” –B Oświęcim

 

Najlepsza atakująca – Wiktoria Maksajda

Najlepsza zagrywająca – Marta Lipka
Najlepsza rozgrywająca – Zuzanna Rusinek
Najwszechstronniejsza – Alicja Michalczuk

 

OLS 2

Setbol D MG2 SOS Oświęcim – Setbol E MG2 SOS Oświęcim

1:2 (6:25,25:18, 10:15)

Setbol E MG2 SOS Oświęcim:

Nadia Cupiał, Dominika Drewniak, Natalia Grubka, Natalia Jackowska, Julia Kusak, Wiktoria Maj, Emilia Pasierbek, Jagoda Ziomek, Joanna Jackowska, trener: Przemysław Karaś

Setbol D MG2 SOS Oświęcim :

Karolina Bogacka, Wiktoria Chromik, Julia Drabczyk, Amelia Filipek, Izabela Grześko, Emilia Jezierska, Anna Kulak, Weronika Lieber, Julia Pochopień, Izabela Sporysz, Ewa Kanadys, trener: Przemysław Karaś 

Liga OLSK2 (klas I gimnazjum i młodsze):

1. Setbol E MG2 SOS Oświęcim 

2. Setbol D MG2 SOS Oświęcim

3. UKS „Centrum” Pszczyna

4. ZSG 2 Kęty

5-8

BOSiR Bieruń
Gimn Chełm Śląski
UKS „Millenium” Porąbka

UKS „Sokół” Zator

9-14

UKS „Grunwald” – Chełmek

UKS „Viktoria” Witkowice

SP Wola

ZS Wola

ZSG 1 Kęty

UKS „Jocker”  Oświęcim

Najlepsza atakująca – Natalia Jackowska
Najlepsza zagrywająca – Julia Kusak
Najlepsza rozgrywająca – Amelia Filipek
Najwszechstronniejsza – Izabela Grześko

 

Krystyna Karaś

Skip to content