Otwarte Mistrzostwa Gminy Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim

DSC07214

 

 

31 stycznia 2019 r. w Ośrodku Narciarskim „Czorsztyn Ski” w Kluszkowcach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim. Piękna pogoda, wspaniałe widoki i świetna atmosfera zachęcały do szusowania na nartach. Na wymagającej, ale też bardzo dobrze przygotowanej trasie slalomu rywalizowało blisko sto osób. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy – do czego nas już przyzwyczaili – zdobyli wiele medali.

Nasze dziewczęta zdominowały rywalizację w starszej grupie wiekowej (14-16 lat) . Wystartowało ich sześć i w gronie dwunastu zawodniczek zajęły sześć pierwszych miejsc. Zwyciężyła  Ala Spiechowicz, wyprzedzając Maję Pióro o 0,17s i Kasię Piskorz o zaledwie 0,25s. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Kolejne miejsca zajęły Magdaleny – Kajor i Gębołyś oraz Bianka Strumińska. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej kolejny raz nie miał sobie równych Stanisław Dąbrowski, a  na trzecim miejscu uplasował się Pascal Pióro. Miejsce piąte zajął Szymon Brzozowski, szóste Maciej Naras, dziewiąte Igor Cebulski, a dwunaste Jakub Chwałek. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu okazali się zdecydowanie najlepsi.

W grupie wiekowej do lat 11-ciu również mamy coraz liczniejszą reprezentację. Świetnie wypadła Helenka Dąbrowska, która zajęła trzecie miejsce, a do drugiego zabrakło jej zaledwie 0,01s. Czwarte miejsce zajęła Julia Matula, siódme Zuzanna Stachura, a jedenaste Nikola Wasztyl.  Jedyny chłopak z naszej szkoły w tej grupie wiekowej Wojtek Gębołyś był szósty.

Tuż przed feriami tj. 8 stycznia 2019 r. w Wiśle odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Snowboardzie. Wystartował w nich tylko jeden uczeń z naszej szkoły – Wiktor Kanadys. Nie miał sobie równych i pewnie zwyciężył ze sporą przewagą nad pozostałymi uczestnikami.

Wszystkim należą się ogromne gratulacje. Tak trzymać!

 

Tomasz Kantyka

Skip to content