Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach

IMG-20241008-WA0002

W dniu 8 października w katowickim Spodku odbyła się największa impreza szachowa w naszym kraju. W Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach udział wzięło blisko 1200 zawodników. Nie mogło też zabraknąć naszych uczniów, którzy dzielnie i z ogromnym zaangażowaniem stawiali czoła najlepszym.

Uczestnicy podzieleni byli na 20 kategorii według płci i wieku. Każdy rozegrał 8 partii. Najlepszy wynik wśród uczniów naszej szkoły osiągnął Kacper Mamoń. Wygranie 6 gier dało mu 10. miejsce wśród 100 piątoklasistów. Na szczególne wyróżnienia zasługują również osiągnięcia Adama Ligenzy – 5pkt. I 14. miejsce na 70 zawodników, Tomasza Fornagiela – 5pkt. i 34. miejsce na 117, Małgorzaty Krawczyk – 4,5pkt i 18. miejsce na 49. Pozostali nasi uczniowie biorący udział w turnieju: Jakub Kantyka, Paweł Adamus, Bartosz Sołek, Maksymilian Kmiecik, Antoni Gumienny, Alex Gałuszka, Szymon Kuzia i Sebastian Ciuba.

Wszyscy wrócili z „bagażem” nowych doświadczeń, pamiątkowymi medalami i pragnieniem udziału w następnych zawodach. Wkrótce będzie okazja do kolejnej rywalizacji.

Tomasz Kantyka