Nasi uczniowie z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim.

IMG_0301

 

 

W ramach innowacji biologiczno – chemicznej odbyła się wycieczka edukacyjna na Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie naszej szkoły pracowali w profesjonalnym laboratorium, gdzie przeprowadzili procedurę izolacji leukocytów ze śledziony szczura, wysłuchali wykładu  dr hab. Anny Ptak „Toksyczny dom – fakt czy urbanistyczna legenda”. Następnie zwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie mogli obejrzeć wielką ekspozycję zwierząt z całego świata oraz liczne skamieniałości. Najwięcej emocji wzbudził ogromny szkielet wieloryba oraz dinozaura, przy którym wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie całej grupy. To była niecodzienna lekcja biologii.

Serdecznie dziękuję prof. dr hab. Ewie Gregoraszczuk, dzięki której mogliśmy odbyć wycieczkę edukacyjną w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wiesława Dziedzic

Skip to content