FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO JONASZ

Jonasz

 

 

Z udziałem m.in. Biskupa Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej Romana Pindla, zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Biskupa Adriana Korczago, a także innych duchownych katolickich i luterańskich odbyło się 30 maja 2017 r. w Bielsku-Białej uroczyste podsumowanie XX Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej Jonasz. Tematem tegorocznej edycji konkursu, adresowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, była Ewangelia Św. Jana.

W konkursie na wszystkich jego etapach uczestniczyło 15 tys. uczniów z terenów Diecezji Bielsko-Żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Diecezji Cieszyńskiej i Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz ze Śląskiego Kościoła Ewangelickiego Wyznania Augsburskiego na Zaolziu. W zmaganiach konkursowych brali udział także przedstawiciele innych wyznań protestanckich oraz goście z rozmaitych zakątków kraju.

Wśród finalistek konkursu jest uczennica naszego Gimnazjum, Agata Hutny z 1C. Cieszymy się i gratulujemy.

Ks. Sławomir Suski

 Jonasz

Skip to content