Nasi uczniowie dla oświęcimskiego Hospicjum

mms_20160602_185131

 

 

Dzień  dziecka  to święto, podczas którego to  dorośli obdarowują swoje pociechy prezentami. W dniu 1 czerwca „nasze dzieci”, a właściwie  nasza młodzież postanowiła zrobić miłą niespodziankę pacjentom oświęcimskiego Hospicjum. Uczennice ze szkolnego chóru prowadzonego przez p. Annę Kuczmierczyk, przygotowały dla chorych występ muzyczny pt. „Z piosenką na ustach”. Śpiewały między innymi znane utwory z lat 60 i 70. Można było usłyszeć hity takich  artystów jak: Anny Jantar, Maryli Rodowicz, czy zespołu 2+1. Niektórzy pacjenci doskonale pamiętali teksty śpiewanych utworów i włączyli się w ich wykonanie. Po występie, uczestników koncertu poczęstowano domowymi wypiekami.

Warto podkreślić, że nasi uczniowie od kilku lat odwiedzają chorych, przygotowując dla nich między innymi spotkania muzyczne, poetyckie. Za każdym razem jesteśmy ciepło przyjmowani zarówno przez pensjonariuszy jak i pracowników hospicjum, z czego bardzo się cieszymy.

 

 

Jolanta Jarosz

Skip to content