Czapki z głów przed naszymi olimpijczykami, finalistami, laureatami i ich nauczycielami!

DSCN9447

 

 

Jak co roku nasi uczniowie tłumnie wzięli udział w prestiżowych konkursach przedmiotowych. Pod czujnym okiem swoich nauczycieli dzielnie poznawali meandry wiedzy i pokonywali kolejne etapy konkursów.

Największy sukces osiągnęli uczniowie: Maciej Moc, zdobywając tytuł laureata Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla Gimnazjalistów oraz Magdalena Bolisęga- laureatka  Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego dla Gimnazjalistów.

Do Finału Powiatowego Konkursu Chemicznego zakwalifikowało się aż pięcioro uczniów z naszej szkoły. Według regulaminu konkursu do II etapu, czyli finału przechodziło maksymalnie troje uczniów, którzy w szkolnym etapie uzyskali powyżej 60% punktów. Nasi uczniowie w tym etapie otrzymali: Gabriela Zielińska – 100%, a czworo uczniów – Agata Kaczmarczyk, Tomasz Niedziela, Magdalena Bolisęga i Karolina Drabczyk uzyskali również imponujące wyniki, które pozwoliły im wziąć udział w kolejnym etapie. W finale nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy, ponieważ wszyscy znaleźli się w pierwszej dziesiątce laureatów na trzydziestu czterech uczniów startujących z całego powiatu oświęcimskiego, zajmując: II miejsce – Agata Kaczmarczyk, III miejsce – Tomasz Niedziela, IV miejsce – Gabriela Zielińska, V miejsce – Karolina Drabczyk, IX miejsce – Magdalena Bolisęga.

Należy również podkreślić, że Agata Kaczmarczyk, Tomasz Niedziela, Gabriela Zielińska, Karolina Drabczyk, Anna Kubiczek reprezentowali miasto Oświęcim  w Finale Małopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii i na sześć osób startujących z naszego powiatu pięcioro było z naszego gimnazjum!

Tradycją Miejskiego Gimnazjum nr 2 są sukcesy w dziedzinie matematyki mające odzwierciedlenie w wynikach konkursów  przedmiotowych  i ogólnopolskich. Finalistą Małopolskiego Konkursu  Matematycznego dla Gimnazjum został Maciej Moc. Finalistami zawodów II stopnia Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów zostali: Maciej Moc i Agata Kaczmarzyk. W tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Olimpiada Wiedzy Archimedes. Matematyka Plus” OXFORD 2015 laureatami I stopnia zostali: z wyróżnieniem Miłosz Dubiel, Kacper Cienkosz i Mikołaj Szostak oraz I stopnia Aleksander Bartoszek. W tym samym konkursie nagrodzonych zostało jeszcze dwanaścioro uczniów MG2.

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym MULTITEST 2015 zostało nagrodzonych ośmioro uczniów, w tym czterech otrzymało tytuł laureata: Maciej Moc, Milena Matyja, Miłosz Dubiel oraz Miłosz Nędza.

W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2016” zostało nagrodzonych dziewięcioro uczniów, w tym tytuł laureata z wynikiem bardzo dobrym otrzymał Aleksander Bartoszek.

Geografia również może się poszczycić sukcesami w Finale Małopolskiego Konkursu z Geografii dla Gimnazjalistów. Finaliści z Miejskiego Gimnazjum nr 2 to: Gabriela Zielińska, Mikołaj Grucel, Magdalena Bolisęga oraz Natalia Komorowska.

Uczennica Natalia Komorowska jest także finalistką Małopolskiego Konkursu z Biologii dla Gimnazjalistów.

W Małopolskim Konkursie Wiedzy pt. „Historia Solidarności” tytuł laureata uzyskała Julia Scąber, a tytuł finalisty – Julia Nieśpielak.

Nasi uczniowie  odnoszą także sukcesy  w rywalizacji z zakresu j. angielskiego. W Ogólnopolskim Konkursie Galileo 2016 laureatami zostali:  Alicja Pijaj,   Agata Kaczmarzyk, Anna Kubiczek, Magdalena Bolisęga, Julia Leśniowska i  Franciszek Siedlarczyk, a wyróżnienia uzyskało dwanaścioro gimnazjalistów.  W Ogólnopolskim Konkursie z Języka Polskiego Multitest 2015  tytuł laureata zdobyli Gabriela Zielińska i Franciszek Siedlarczyk.

 

Jak widać – liczby nie kłamią, mówią same za siebie. Miejskie Gimnazjum nr 2   w Oświęcimiu znajduje się w czołówce wojewódzkich szkół osiągających sukcesy w konkursach przedmiotowych i ogólnopolskich. Na te  osiągnięcia składa się wytężona praca uczniów, ale przede wszystkim profesjonalna opieka merytoryczna nauczycieli Miejskiego Gimnazjum nr 2.

 

 

Joanna Cebulska

Skip to content