Narodowe Święto Niepodległości w MG2.

dscn0637

W środę 9 listopada 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Społeczność szkolna uczciła 98 rocznicę odzyskania niepodległości.  W krótkim programie artystycznym uczniowie zaprezentowali wydarzenia z lat 1914 – 1918, które miały miejsce w Oświęcimiu, gdyż mieszkańcy naszego miasta byli aktywnymi uczestnikami procesu powstawania państwa polskiego po 123-letnim okresie niewoli. Pieśni patriotyczne w wykonaniu  szkolnego zespołu wokalnego wprowadziły widzów w atmosferę  tego okresu. Program przyjęty z zainteresowaniem przez uczniów, spotkał się z przychylną oceną wszystkich odbiorców. Był prawdziwą lekcją patriotyzmu i historii naszej Małej Ojczyzny.

Maria Przystał