Wygrana z Koroną Kraków.

007

 

Mecz z Koroną Kraków miał pokazać wszystkim kibicom nową obronę i udowodnić, że nasza drużyna potrafi walczyć na każdym centymetrze kwadratowym boiska. Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 rozpoczęli zawody koncertowo. Trzy trójki z rzędu (w tym dwie Mateusza Hnatyszyna) plus trzy wjazdy Jakuba Guni otwierają wynik meczu 15:0. Przez 6 minut pokazaliśmy koszykówkę na najwyższym młodzieżowym poziomie. Niestety, Korona po knockoucie z pierwszych minut wstała z desek i po pierwszej kwarcie prowadzimy tylko 22 – 15. W drugiej kwarcie gra wyrównuje się. Gramy kosz za kosz i nie potrafimy odskoczyć rywalowi na więcej niż 15 pkt. W drugiej odsłonie dobrze zagrał nasz środkowy Piotr Frydel, w tej części meczu zdobył aż 13 pkt. Po zmianie stron obraz meczu nie ulega zmianie, powoli aczkolwiek systematycznie powiększamy przewagę. Uważam, że naszego teamu tak grającego nie zatrzyma nikt w lidze. Ale z dużym naciskiem na “tak grającego”. W czwartej kwarcie na parkiecie meldują się zmiennicy, którzy również powiększają przewagę. Po ostatniej syrenie na tablicy widnieje wynik 81-56 i kolejne zwycięstwo staje się faktem. Ze swojej strony chciałbym pochwalić cały zespół, każdy z graczy dał z siebie 100%. BRAWO !!!

Statystyki:
Razowski – 2 pkt, 100% , 1 zb.,Stawowczyk – 7 pkt, 8 zb., 2 as., 4 przech, 2 bloki, 1 str. Adam w dzisiejszym meczu pokazałeś się z bardzo dobrej strony, byłeś filarem naszego zespołu i tylko 1 strata brawo!!!
Frydel – 21 pkt, 17 zb., 7 as., 8 przech., 6 strat, Piotrek bardzo przyzwoity mecz do poprawy rzuty osobiste i mniej strat; Szczerbic – 2 pkt., 1 zb., 1 przech,  Bratek- 4 pkt, 7 zb., 3 as., 10 przech., 1 blok, Rafał cały czas nasza gra oparta jest na twojej defensywie, jest graczem o metalowych płucach , brawo!!!
Stolarczyk – 5 pkt., 1 zb., 1 przech., 2 str., Łukasz poprawić decyzyjność i selekcję rzutów a będzie super; Luranc – 2 zb., 1 przech., Sebastian twoja zmiana wniosła nam dzisiaj do drużyny dużo energii brawo
Gunia – 28 pkt., 11 zb., 4 as., 2 przech., 7 strat, Bardzo dobry mecz w ofensywie i bardzo dobra walka na tabilcach, dobry mecz Kuba
Angielaszek – 1 zb., 1 str., Daniel jak na pierwszy mecz było nieźle i wierzę że będzie jeszcze lepiej.
Hnatyszyn – 14 pkt., 1 zb., 10 asyst, 4 przech., 5 strat, Mati bardzo dobry początek meczu w ataku, jednak za mało zbiórek i szacunek za 10 asyst.
Lorek – 1 zb., Zoń – 1 zb., i prawie trzy trójki

Korona:
Pierściński B. 19 pkt., Guzda B. 11 pkt., Dawiec Piotr 10 pkt., Kapustka B. 5 pkt., Drzewiński F.i Bobek B. po 4 pkt.

Wojciech Porębski – Trener UKS Kadet Oświęcim

Skip to content