Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Badmintonie drużynowym.

20231103_151650

Potrójne złoto i jeden brąz to osiągnięcia uczniów naszej szkoły w Miejskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Badmintonie drużynowym. Zawody odbyły się 3 listopada w naszej szkole. W rywalizacji dzieci (klasy 6 i młodsi) udział wzięły trzy szkoły: SP1, SP2 i SP4. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z oświęcimskiej Dwójki nie mieli sobie równych i pewnie zwyciężyli we wszystkich pojedynkach, zarówno w grach pojedynczych jak i podwójnych.

Rywalizacja wśród młodzieży (klasy 7-8) była bardziej wyrównana. Wystartowały cztery szkoły: SP1, SP2, SP4 i SP9. Nasze dziewczęta walczyły dzielnie i ambitnie, ale ostatecznie poniosły dwie porażki i zajęły trzecie miejsce. Równie ciężkie i wyrównane pojedynki stoczyli chłopcy, jednak za każdym razem wychodzili z nich zwycięsko, dzięki czemu zwyciężyli w turnieju.

Szkołę Podstawową z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu reprezentowali: Zofia Janik, Zofia Żmuda, Szymon Strumiński, Adam Krawczyk, Jan Kańtoch, Maja Stanek, Karolina Jakubik, Jakub Kantyka i Bartosz Guja.

Trzymamy kciuki za sukcesy w rywalizacji na szczeblu powiatowym.

Tomasz Kantyka

Skip to content