Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu ma kolejny powód do dumy!

Mistrzostwa Polski

 

 

Niedawno, bo w styczniu tego roku, cieszyliśmy się, gdy Tomasz Musiał, uczeń klasy pierwszej naszego Gimnazjum, zdobył tytuł Szkolnego Wicemistrza Polski. Teraz przyszła pora świętować kolejne sukcesy naszego młodego szachisty. W ostatni weekend Tomek wywalczył bowiem brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w szachach klasycznych.

W dniach od 1 do 8 kwietnia prawie 200 najlepszych zawodników z całej Polski zmierzyło się podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, walcząc o Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w szachach klasycznych w kategoriach wiekowych do lat 12 i 14. Zawody odbywały się w Drzonkowie w województwie lubuskim. W czasie mistrzostw Tomek rozegrał 9 partii po 1,5 godz. na zawodnika z dodawanym czasem po każdym ruchu (30 sekund). Nasz uczeń był jednym z dwóch zawodników turnieju, którzy nie przegrali żadnej partii.

Tomek od czterech lat trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chrzanowie pod okiem międzynarodowego mistrza, pana Jacka Bielczyka. Jego przygoda z szachami rozpoczęła się, gdy był przedszkolakiem. Uczęszczał do Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu, gdzie trenował u jednego z naszych nauczycieli wychowania fizycznego, a jednocześnie instruktora szachowego, pana Tomasza Kantyki. Tam też osiągał swoje pierwsze sukcesy. Obecnie Tomek bierze udział w rozgrywkach ligowych; w czerwcu weźmie także udział w Szkolnych Mistrzostwach Europy w Czarnogórze, reprezentując nasz kraj, swój klub oraz nasze Gimnazjum.

Tomkowi oraz jego rodzicom i trenerowi bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na kolejnych turniejach.

Skip to content