Mamy to. :-) Drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 2 MISTRZEM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW.

_DSC0748

 

W dzisiejszym dniu uczniowie klasy koszykarskiej w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu całkowicie zdominowali Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w koszykówce chłopców. We wszystkich rozegranych spotkaniach dyktowali warunki na parkiecie, będąc od rywali o klasę lepsi, a ich zwycięstwa w każdym meczu były bezdyskusyjne. Ale po kolei. W turnieju udział wzięło 6 drużyn, które wygrały etap Rejonowej Gimnazjady. Organizator zawodów na drodze losowania podzielił wszystkich uczestników na dwie trzy drużynowe grupy. Nas los skierował do grupy z Gorlicami i gospodarzem turnieju Tarnowem. Pierwsze spotkanie z Gorlicami wygrywamy 40-30 i można powiedzieć, że były to złe dobrego początki. Drużyna z Gorlic grała, w bardzo podobnych strojach do naszych co utrudniało nam szybkie wyprowadzanie akcji i powodowało popełnianie dużej ilości strat. Na szczęście w końcówce spotkania opanowaliśmy emocje i poprawiliśmy koncentracje co zaprocentowało zwycięstwem 40-30. W drugim meczu grupowym podejmowaliśmy gospodarza turnieju Gimnazjum nr 2 w Tarnowie. Mecz ułożył się całkowicie po naszej myśli. Cztery trójki Jakuba Guni, doskonała gra naszych centrów Szymona Zapały i Piotra Frydla pozwala nam zdobyć 18 punktową przewagę, której nie oddajemy do końca spotkania. Z Tarnowem wygrywamy 44-26 i z pierwszego miejsca awansujemy do dalszej części turnieju. W kolejnym spotkaniu gramy z drugim miejsce w grupie B Gimnazjum nr 1 w Wieliczce. Świetna gra całego zespołu pozwala nam wygrać to spotkanie 54-17. Po, tym meczu było wiadomo, że pierwsze miejsce da nam nawet porażka z Krakowem nie więcej niż 10pkt. Lecz nic takiego nie miało miejsca. Drużynę Gimnazjum Sportowego nr 76 w Krakowie pokonujemy 47-30 i bez porażki zdobywamy upragniony tytuł mistrza województwa małopolskiego I MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W TURNIEJU OGÓLNOPOLSKIM.

Wyniki spotkań:
1A TARNÓW – 2A GORLICE 46:29
1B KRAKÓW – 2B SUCHA BESKIDZKA 53:12
3A OŚWIĘCIM – 2A GORLICE 40:30
3B WIELICZKA – 2B SUCHA BESKIDZKA 65:21
1A TARNÓW – 3A OŚWIĘCIM 26:44
1B KRAKÓW – 3B WIELICZKA 34:32
II ETAP TURNIEJU:
OŚWIĘCIM – WIELICZKA 54:17
TARNÓW – KRAKÓW 29:25
WIELICZKA – TARNÓW 39:37
OŚWIĘCIM – KRAKÓW 47:30

WYNIKI KOŃCOWE:
I MIEISCE – MIEJSKIE GIMNAZJUM NR 2 W OŚWIĘCIMIU (KADET OŚWIĘCIM)
II MIEJSCE – GIMNAZJIM NR 2 W TARNOWIE (MUKS1811 UNIA TARNÓW)
III MIEJSCE – GIMNAZJUM NR 76 W KRAKOWIE (WISŁA KRAKÓW)
IV MIEJSCE – GIMNAZJUMN NR 1 W WIELICZCE (REGIS WIELICZKA)
V MIEJSCE – GIMNAZJUM NR 1 W GORLICACH (MKS GORLICE)
VI MIEJSCE – GIMNAZJUM W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

SKŁAD DRUŻYNY:
BRATEK RAFAŁ, HNATYSZYN MATEUSZ, GUNIA JAKUB, ZAPAŁA SZYMON, FRYDEL PIOTR, STOLARCZYK ŁUKASZ, STAWOWCZYK ADAMTOLARCZYK PIOTR, SZCZERBIC MATEUSZ, LOREK MIŁOSZ, PRZEWOŹNIAK MATEUSZ, RAZOWSKI ANTONI.

TRENER

WOJCIECH PORĘBSKI

Skip to content