Małopolskie Igrzyska Młodzieży w szachach drużynowych etap wojewódzki

DSC02725

 

 

30 listopada 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu uczestniczyli w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w szachach drużynowych, reprezentując powiat oświęcimski. Zawody rozgrywane były w Myślenicach.

Po trzech porażkach (z Wieliczką, Roczynami i Porębą Spytkowską) i trzech zwycięstwach (z Krzczonowem, Zembrzycami oraz Krynicą) oświęcimianie zajęli 10. miejsce na 19 szkół reprezentujących małopolskie powiaty.

Poziom na zawodach wojewódzkich był bardzo wysoki. Z naszych uczniów najlepiej radził sobie Tomasz Musiał z klasy 2c, który wygrał pięć partii. Na pochwałę zasługują także pozostali zawodnicy, którzy zdobyli łącznie sześć punktów. Są to uczniowie klasy 3f:  Szymon Czekaj, Damian Borowczyk oraz Jagoda Boba. Opiekę nad grupą sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kantyka.

Skip to content